خبر فوری

۹۴ درصد داوطلبان شوراهای روستاها تایید صلاحیت شدند


به گزارش مشرق، حجت الاسلام علیرضا سلیمی، در تشریح جلسه غیرعلنی صبح امروز مجلس شورای اسلامی،گفت: حمیدرضا کاظمی، رئیس هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها در این جلسه حضور یافت و نحوه بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات شوراها در این جلسه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

بیشتر بخوانید:

نشست غیرعلنی مجلس درباره انتخابات شوراها

وی بیان کرد: همچنین برخی از داوطلبان انتخابات شوراهای شهر و روستا به روند رسیدگی به صلاحیت شان اعتراض داشتند که این موضوع هم مورد بحث و بررسی قرار گرفت و رئیس هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها توضیحاتی در این باره به نمایندگان ارائه کرد.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: طبق گزارش ارائه شده از سوی رئیس هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها بیش از ۲۸۸ هزار نفر داوطلب انتخابات شورای روستاها شده بودند که ۲۶۹ هزار نفر از آنان احراز صلاحیت شدند و بر این اساس برای انتخابات شورای روستاها در کل کشور ۹۴ درصد از داوطلبان احراز صلاحیت شدند و ۶ درصد هم صلاحیت لازم برای این کار را کسب نکردند.

سلیمی ادامه داد: همچنین بیش از ۴۷ هزار نفر داوطلب انتخابات شوراهای شهر شدند که ۴۰ هزار نفر از آنها تایید صلاحیت شدند و بر این اساس بیش از ۸۵ درصد از داوطلبان انتخابات شوراهای شهر احراز صلاحیت شده اند.

وی بیان کرد: همچنین نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه مباحثی را درباره روند رسیدگی به شکایات واصله در روند بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات شوراهای شهر و روستا مطرح کردند. یکی از نکاتی هم که در این جلسه طرح شد آن بود که قانون انتخابات شوراها حتماً باید بازبینی شود و تشکیل یک دبیرخانه دائمی که دقت بیشتری در روند بررسی صلاحیت ها داشته باشد، امری ضروری است.

سلیمی تاکید کرد: در حال حاضر فشار سنگینی روی دوش هیئت نظارت استانی و هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها به دلیل حجم سنگین کار وجود دارد و معمولاً این هیئت ها در زمان انتخابات شکل می گیرند و سپس تعطیل می شوند و ما به یک دبیرخانه دائمی در این باره نیاز داریم.

وی گفت: همچنین قرار بر این شد که تعدادی از پرونده هایی که بحث زیادی درباره آنها مطرح است، با حضور رئیس هیئت نظارت استانی و هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها مجدداً و تا پایان امروز رسیدگی شود تا روند رسیدگی ها به بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات شوراهای شهر و روستا به پایان برسد.


Source link

درباره dapamo

همچنین ببینید

انتخابات در آرامش کامل برگزار شد/ «رئیسی» مشکلات مردم را حل کند

به گزارش مشرق، آیت الله احمد جنتی دبیر شورای نگهبان امروز (چهارشنبه) طی سخنانی در نطق …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *