خبر فوری

کاهش 23 درصدی میزان جرائم مالی و کلاهبرداری اینترنتی در سال 99 نسبت به مدت مشابه سال قبل آن

روح الله نجابت سخنگوی کمیسیون سیاست داخلی و شوراهای مجلس شورای اسلامی  در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به بازدید امروز جمعی از اعضای کمیسیون متبوعش از مجموعه پلیس فتا گفت: در جریان بازدیدی که جمعی از اعضای کمیسیون امور داخلی و شوراها از مجموعه پلیس فتا داشتند، میزان اشرافیت پلیس فتا در فضای مجازی مورد بررسی قرار گرفت.

وی افزود: همچنین گزارشی درباره کاهش 23 درصدی میزان جرائم مالی و کلاهبرداری اینترنتی در سال 99 نسبت به مدت مشابه سال قبل آن ارائه شد که بر اساس این گزارش یکی از دلایل اصلی این کاهش جرائم  فعال شدن رمزهای یکبار مصرفی برای خریدهای اینترنتی بوده است.همچنین یکی دیگر از اقدامات صورت گرفته از سوی پلیس فتا آموزش مستمر صنوف و کسب و کارها برای مصون ماندن از خطرات حوزه سایبری بوده است. 

نجابت گفت: محور بعدی که در این بازدید مورد نظر قرار گرفت،  انتظار پلیس فتا از مجلس برای پر کردن خلاهای قانونی برای متخلفان در عرصه فضای مجازی بود که  انتظار  دوستان این بود که مجلس با تصویب قوانین مورد نیاز، در بازدهی هرچه بیشتر پلیس فتا کمک کار این مجموعه باشد. افزون بر این موارد گزارشی از تلاش پلیس فتا در خصوص آموزش خانواده ها و آموزش عمومی ارائه شد و در نهایت ضمن بازدیدی که از این مجموعه صورت گرفت،  توان فنی پلیس فتا برای کشف جرم در بستر فضای مجازی مورد بررسی قرار گرفت. 

انتهای پیام/


Source link

درباره dapamo

همچنین ببینید

آخرین وضعیت بررسی رتبه بندی معلمان در کمیسیون آموزش مجلس

– اخبار سیاسی – علیرضا منادی سفیدان رئیس کمیسیون آموزش تحقیقات و فناوری مجلس شورای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *