خبر فوری

وزیر بهداشت از مردم سیستان و بلوچستان عذرخواهی کند/ از ۱۰۰ نفر بیمار کرونایی ۱۰ نفر فوت می‌کنند

عضو مجمع نمایندگان سیستان و بلوچستان با بیان اینکه از ۱۰۰ نفر بیمار کرونایی ۱۰ نفر فوت می شوند از وزیر بهداشت و رئیس‌جمهور خواست که از مردم این استان عذرخواهی کنند.


به گزارش ایلنا، فدا حسین مالکی نماینده زاهدان امروز دوشنبه ۲۸ تیرماه در اخطار قانون اساسی اظهار داشت: بر اساس ماده ۲۲ بند ۱۱ آیین نامه داخلی اعلام می‌کنم که شأن و منزلت اقتدار نمایندگان مجلس در حال خدشه‌دار شدن است. 

وی با اشاره به وضعیت کرونای استان سیستان و بلوچستان و همچنین واکنش وزیر بهداشت و رئیس جمهور به سخنانش درباره شرایط بحرانی استان سیستان و بلوچستان گفت: رئیس‌جمهور از وزیر حداکثر دفاع را کرد و مجلس سکوت کرد. از ملت ایران سپاسگزارم که با مردم مظلوم و نجیب سیستان و بلوچستان هم‌صدا شدند. مگر بنده چه مطلبی را به آقای نمکی گفته بودم که چنین حرف زشتی زد و احساسات میلیون‌ها ایرانی را جریحه‌دار کرد؟ من سه موضوع را به آقای نمکی گفته بودم، اول اینکه در ارومیه گفته‌اید که در سیستان و بلوچستان یک نفر فوتی داشتیم، دیگر اینکه در زاهدان ۴۵۰ تخت خالی وجود دارد و بعدی هم اینکه در مورد سیستان و بلوچستان سیاه‌نمایی شده است؛ متاسفانه آقای رئیس‌جمهور نیز این حرف را تکرار کرد.

وی افزود: من این سوال را مطرح کردم اما ایشان به جای اینکه پاسخ مثبت بدهند و از مردم سیستان و بلوچستان عذرخواهی کنند آن حرف‌های زشت را به کار بردند بعد از آن وزارت کشور تمامی مواردی که آقای نمکی گفتند را رد کرد. یعنی آنچه که واقعیت بود، اعلام شد. 

فداحسین مالکی تصریح کرد: همین امروز که در خدمت شما هستم، بالاترین آمار فوتی کشور مربوط به سیستان و بلوچستان است یعنی از هر ۱۰۰ نفر ۱۰ نفر آن فوتی است. این آمار رسمی دیروز وزارت کشور است بالاترین آمار در سیستان و بلوچستان نیز مربوط به زابل، بعد زاهدان و ایرانشهر است. 

وی خطاب به دولت و رئیس جمور تاکید کرد: به جای اینکه شهامت داشته باشید و از مردم عذرخواهی کنید، انتظار دارید با این وضعیت مردم سیستان بلوچستان به شما جایزه بدهند؟ ما ۲۶ شهرستان داریم ۱۴ شهرستان فاقد بیمارستان است.


انتهای پیام/


Source link

درباره dapamo

همچنین ببینید

مصوبه «راهکارهای جذب، نگهداشت، تعامل مؤثر و بازگشت نخبگان» ابلاغ شد

رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی مصوبه جلسه ۸۴۱ شورای عالی انقلاب فرهنگی مورخ ۴ خرداد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *