خبر فوری

وزیر امور خارجه‌ام را یک تاجر بین‌المللی موفق انتخاب می‌کنم

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: برای اصلاح وضع بانک‌ها باید میزان تأمین مالی آن‌ها را در کشور کاهش داده و بخش تأمین مالی و خدمات بانک‌ها را از هم جدا کنیم.

به گزارش ایلنا، سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی پس از ضبط برنامه تلویزیونی استانی گفت: هم اکنون بانک‌ها ۸۰ درصد تأمین مالی کشور را به عهده گرفته اند که این خود سایر بخش‌ها را دچار مشکل کرده است بنابر این باید این میزان را تا حداکثر ۴۰ درصد کاهش داد و صندوق‌های طرح و بازار سرمایه را جایگزین آن کرد، اتفاقاً در دنیا ۳۷ مدل تأمین مالی وجود دارد.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: در کشور به یقین باید مدل‌های مختلف را جایگزین تأمین مالی بانک‌ها کرد که در آن صورت هم بخش قابل توجهی از مشکلات اقتصادی فعلی برطرف می‌شود و هم بانک‌ها به وظایف اصلی خود همچون خدمات دهی می‌پردازند.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: وزارت امور خارجه وقتی جایگاهش ارزشمند است که بتواند برای اقتصاد کشور فعالیت کند بنابر این سفارتخانه‌های ایرانی باید مأمن تجار و محل تبادلات اقتصادی ایرانیان باشد.

امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی در حاشیه ضبط برنامه تلویزیونی استانی اش در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما در خصوص دیپلماسی اقتصادی افزود: دیپلماسی برای اقتصاد است بنابر این ما باید سفارتخانه‌های خود را برای اقتصاد کشورمان فعال کنیم.

وی گفت: من وزیر امور خارجه ام را یک تاجر بین المللی موفق به ویژه در حوزه صادرات انتخاب می‌کنم، زیرا چنین فردی موفق شده است در کف میدان طرف غیر ایرانی را شناسایی کرده و با او برای صادرات کشورش قرارداد بسته و به نتیجه نیز رسیده است.


Source link

درباره dapamo

همچنین ببینید

در صورت عدم پیشرفت سریع در مذاکراتی وین، باید تصمیم‌های دشواری گرفت

وزیر تجارت فرانسه نسبت به از دست رفتن زمان در مذاکرات طرف‌های برجام در وین …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *