خبر فوری

فقط 15 هزار مگاوات از 25 هزار مگاوات برق جدید برنامه ششم تولید شد

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، سید محمد مولوی نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی بعد از قرائت گزارش کمیسیون انرژی مجلس درباره دلایل خاموشی‌های برق و مانع‌زدایی از صنعت برق کشور، اظهار داشت: من متأسف هستم که چرا گزارش کمیسیون انرژی هم‌اکنون و این موقع مطرح شده است؛ مجلس جای قصه‌گویی نیست. عده‌ای یکسری متن را روی اوراق می‌نویسند و تصور می‌کنند که مجلس و مردم متوجه نیستند و در همین راستا به مردم گزارش می‌دهند.

وی افزود: اگر واقعاً انصاف دارید و اعلام کردید که کمیسیون انرژی گزارشات خوبی را در این باره ارائه کرده است، چرا چند ماه قبل به فکر احتمال خاموشی‌های برق تذکرات متعدد ندادید؛ مجلس بارها داد و فریاد زد و نمایندگان مختلف شهرستان‌ها بارها تذکر دادند اما وزارت نیرو در این باره گوش نداده و توجهی نکرد.

وی تصریح کرد: گزارشات رنگارنگ و کاذبی که به درد وزارت نیرو می‌خورد قرائت شد؛ باید استان‌های جنوبی را مشاهده کنید؛ خوزستان در حال نابودی است. گزارشات مسئولین وزارت نیرو به درد خوردشان می‌خودرد. 

وی تصریح کرد: بی‌برنامگی بیداد می‌کند این در حالی است که طبق برنامه ششم بایستی 25 هزار مگاوات برق جدیدالتأسیس داشته باشیم،‌ اما هم‌اکنون 15 هزار مگاوات از این برنامه عقب هستیم که مقصر اصلی آن دولت است.

وی گفت:‌ در تولید برق و انتقال و توزیع برق مشکلات اساسی وجود دارد و وزارت نیرو بایستی در این باره پاسخگو باشد. بهتر بود وزارت نیرو مشکلاتشان را با مجلس مطرح می‌کردند، این درحالی است که در پایان فعالیت دولت، وزارت نیرو در حال ارائه گزارش است.

ادامه دارد…Source link

درباره dapamo

همچنین ببینید

ابلاغ اصلاحیه مصوبه اختصاص اعتبار منابع آب استان خوزستان

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت، هیئت وزیران …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *