خبر فوری

طرح ۳ مرحله‌ای اروپا برای طولانی کردن «زمان گریز هسته‌ای ایران»

روزنامه «وال استریت ژورنال» از طرح سه‌مرحله‌ای اروپا برای کُند کردن پیشرفت برنامه هسته‌ای ایران خبر داد.

به گزارش ایلنا به نقل از اسپوتنیک، روزنامه «وال استریت ژورنال» از طرح سه‌مرحله‌ای اروپا برای کُند کردن پیشرفت برنامه هسته‌ای ایران خبر داد.

این روزنامه نوشت که مقام‌های اروپایی یک طرح سه‌مرحله‌ای برای طولانی کردن «زمان گریز هسته‌ای ایران» پیشنهاد داده‌اند. مقام‌های غربی با تکرار برخی ادعاهای بی‌اساس درباره ماهیت برنامه هسته‌ای ایران، می‌گویند که پیشرفت تهران می تواند مدت زمان لازم برای جمع‌آوری مواد قابل شکافت کافی برای سلاح هسته‌ای را کوتاه‌تر کند.

مقام‌های آمریکایی و اروپایی تخمین می‌زنند که ایران اکنون دو تا سه ماه با «زمان گریز هسته‌ای» فاصله دارد.

مطابق طرح اروپایی‌ها، از ایران خواسته می‌شود که علاوه بر انبار کردن سانتریفیوژهای پیشرفته و موم کردن آنها، زیرساخت‌های الکترونیکی مورد استفاده برای این دستگاه‌ها نیز برچیده شوند.

روزنامه وال‌استریت‌ژورنال در ادامه نوشت که نگرانی اصلی مقام‌های کشورهای غربی این است که ایران در فناوری مورد نیاز برای استفاده بهینه از سانتریفیوژها به چیرگی رسیده است. به طور ویژه، ایران توانایی خود در استفاده از سانتریفیوژهای نسل دوم را هم بهبود بخشیده است. ایران طی یک سال گذشته بیشتر سانتریفیوژهای نسل دوم خود را به کار گرفته است. سرعت این دستگاه‌ها سه تا چهار برابر بیشتر از سانتریفیوژهایی است که ایران در چارچوب توافق هسته‌ای برجام مجاز به استفاده از آن است.

 


Source link

درباره dapamo

همچنین ببینید

آموزش فنون نظامی موجب ارتقا مهارت و قدرت مدیریت صحنه دانشجویان می‌شود

فرمانده دانشگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء ارتش در دیدار با دانشجویان اردوگاه جنگلی پونل وجود …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *