خبر فوری

«سید ابراهیم رئیسی» هشتمین رئیس جمهور ایران شد

با شمارش آراء و کسب حدنصاب بیش از ۵۰ درصدی «سید ابراهم رئیسی» رئیس جمهور ایران شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، با پایان شمارش آراء و اعلام نتایج آن توسط ستاد انتخابات کشور، حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیس‌السادات(رئیسی) با کسب بیش از ۵۰ درصد آراء مأخوذه به عنوان هشتمین رئیس جمهور ایران شد.

دقایقی قبل عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور با حضور در جمع خبرنگاران طی سخنانی آمار نهایی انتخابات سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری را به شرح ذیل قرائت کرد: از کل واجدین شرایط رای که ۵۹میلیون ۳۱۰هزار و ۳۰۷نفر بودند، کل رای ماخوذه ۲۸میلیون و ۹۳۴هزار و۴نفر بود.

وی افزود: بر این اساس میزان مشارکت ۴۸/۸ درصد اعلام می‌شود.

رحمانی فضلی در ادامه اظهار داشت: بر اساس نتایج شمارش آراء آقای حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی با کسب ۱۷میلیون ۹۲۶ هزار و ۳۴۵ رای امانت دار دستگاه اجرایی و به عنوان رییس جمهور انتخاب شد.

وی ادامه داد: همچنین آقای محسن رضایی ۳ میلیون و ۴۱۲هزار و ۷۱۲ رای، آقای عبدالناصر همتی ۲میلیون و ۴۲۷هزار و ۲۰۱رای، آقای سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی ۹۹۹هزار و ۷۱۸ رای کسب کردند و مابقی آرا باطله است که تعداد آن ۳میلیون و ۷۲۶هزار و۸۷۰ نفر است.

گفتی است ولی در ابتدای سخنان خود با درود بر روح پر فتوح امام خمینی ولادت امام رضا اظهار داشت: امیدوارم خدا به همه ما توفیق درک معرفت ائمه اطهار عنایت کند خوشحالم که در خدمت شما رسانه های عزیز و محترم و در مقابل ملت عظیم‌الشأن ایران اسلامی تشکر و قدردانی می‌کنم از زحمات همه کسانی را که در این امر مهم و خطیر و این حادثه با شکوه و با شعور همراهی کردند

وی افزود: یک بار دیگر قدردانی، سپاسگزاری و شکر گذاری از نعمت و توفیق داشتن اختیار اراده و اعمال حاکمیت در پناه تعالیم اسلامی و آموزه های دینی و به یادگار مانده امام عزیزمان را دارم. در این وضعیت ابتدا باید قدردان و شاکر خداوند متعال و بعد حضور پرشکوه مردم در این حادثه بود. علیرغم همه فشارهای روانی تبلیغاتی و فشارهای مختلف نارضایتی هایی اجتماعی و سختی های ناشی از تحریم و ایجاد نارضایتی ها به وسیله عواملی که فکر می‌کردند با فشار بر مردم می‌توانند به اهداف خودشان برسند، این مردم بنا به هدایت و راهنمایی مقام معظم رهبری که لحظه به لحظه با حمایت ها و راهنما هایشان طریقه حرکت در مسیر انقلاب به ما می‌آموزد موجب این شکوه و عظمت شدند. 

وزیر کشور تصریح کرد: در کنار آن از مقام معظم رهبری که همه مراحل قبل از برگزاری انتخابات، حین انتخابات همیشه ما را راهنمایی و راهنمای پشتیبانی ‌می‌کردند از رئیس جمهور محترم که تمامی اختیارات و راهنمایی های لازم را در اختیار وزارت کشور و ستاد انتخابات کشور قرار دادند و همه کسانی که در اجرا مشارکت داشتند اعم از استانداران، فرمانداران بخشداران و دهیاران و همه دستگاه‌های اجرایی به ویژه کسانی که به عنوان مجریان انتخابات ما را از قشر عموم مردم یاری دادند  وهمچنین از ناظرین به شورای محترم نگهبان و چه مجلس به عنوان ناظر بر انتخابات شورا از رسانه‌های عزیز و صدا و سیما که کمک کردند از دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی و نظامی و قوه قضاییه و از همه کسانی که در حوزه های مختلف توانستیم این امر بزرگ را رقم بزنیم، تشکر میکنم.


Source link

درباره dapamo

همچنین ببینید

آموزش فنون نظامی موجب ارتقا مهارت و قدرت مدیریت صحنه دانشجویان می‌شود

فرمانده دانشگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء ارتش در دیدار با دانشجویان اردوگاه جنگلی پونل وجود …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *