خبر فوری

سامانه «دولت‌یار» در تسنیم رونمایی شد/ وجود 78 هزار پروژه نیمه‌تمام در کشور

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم، علیرضا زاکانی کاندیدای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری، در جریان نشست خبری که صبح امروز ( سه‌شنبه 18 خرداد) در خبرگزاری تسنیم برگزار شد، از سامانه «دولت‌یار» با محوریت نظام اولویت مسائل شهرستان‌ها با مشارکت عمومی  رونمایی کرد.

زاکانی در تشریح ویژگی‌های سامانه «دولت‌یار» گفت:  کشور امروز فاقد استراتژی صنعتی است و لازم بود تا  متناسب با آمایش سرزمینی که در دسترس است یک برنامه اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی داشته باشیم تا پس از آن در مسیر حل مشکلات عمرانی که 451 شهرستان در سراسر کشور با آنها درگیر هستند، با کمک نخبگان و مردم بومی این شهرستان‌ها چاره‌اندیشی کنیم.

به گفته این کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری سامانه پیاده‌سازی سامانه دولت‌یار  مبتنی بر ارتباط با کارشناسان و نخبگان شهرستانی است تا  از این پس شهرستان‌ها برای ما موضوعیت داشته باشد.

زاکانی تصریح کرد: در سامانه دولت‌یار 1841 مسئله شهرستان‌ها را استخراج و در معرض دید مردم گذاشته شده است. در سامانه دولت‌یار این امکان برای مردم فراهم شده است تا در صورتی که مشکل منطقه آنها در میان 1841 مسئله احصا شده در سامانه نبود، با تایید حداقل 100 نفر از مردم همان شهرستان، مسئله مورد نظر نیز به موارد قبلی اضافه شود تا در مرحله بعدی این مشکلات برای رسیدگی و حل و فصل، در اختیار وزارتخانه‌های مربوطه قرار گیرد و در بودجه 1401 نیز برای آن اعتبارات مورد نیاز را اختصاص خواهیم داد.

این نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری با ابراز اینکه “اکنون 78 هزار پروژه نیمه‌تمام در کشور داریم که بر اساس کار غیرکارشناسی انجام شده و برای کشور مشکل ایجاد کرده است”، خاطرنشان کرد که  سامانه دولت‌یار از امروز در دسترس عموم خواهد بود و مردم می‌توانند علاوه بر امکان بروز کردن مسائل عمرانی و زیرساختی شهرستان محل سکونت خود،‌ بر فعالیت مسئولان نیز داشته باشند. به طوری که  با این برنامه اصول 27 و 8 قانون اساسی احیا شده و این بازسازی نوین امکان اجرای بند بندِ قانون اساسی را نیز فراهم خواهد کرد.

علیرضا زاکانی , انتخابات 1400 ,

انتهای پیام/


Source link

درباره dapamo

همچنین ببینید

بررسی فرصت‌ها و کاهش تهدیدات در حوزه جنگ نرم در مجلس

– اخبار سیاسی – علی خضریان سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *