خبر فوری

روحانی در گفتگو با امیر قطر: چالش اصلی منطقه رژیم صهیونیستی است

به گزارش حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور بعداز ظهر دوشنبه و در آستانه عید سعید قربان در تماس تلفنی با امیر قطر، با تبریک عید قربان به دولت و مردم قطر، خاطر نشان کرد: شرایط منطقه ای و بین المللی ، همکاری ها، تماس ها و ارتباطات مستمر بین دو کشور را می طلبد.

روحانی با بیان اینکه رویکرد ثابت جمهوری اسلامی ایران بر سه محور اعتدال و حکمت ، تعامل سازنده و حل و فصل منازعات از طریق گفت و گو می باشد، تصریح کرد: مواضع و سیاست های ایران و قطر درخصوص ثبات و توازن در منطقه بسیار نزدیک است و لازم است گام های اجرایی دو کشور با کمک دوستان دیگر دراین زمینه تقویت شود.

رئیس جمهور تلاش برای برقراری صلح و ثبات در منطقه را از سیاست های اصلی جمهوری اسلامی که از سوی همه دولت ها پیگیری می شود، عنوان کرد و گفت: چالش اساسی منطقه نظامی گری برخی کشورها و رژیم صهیونیستی است که باید تلاش کنیم منطقه را از وضعیت نظامی گری خارج کنیم.

روحانی درادامه با قدردانی از مواضع دولت قطر درخصوص موضوعات منطقه ای و تاکید بر لزوم گفت و گو و حل بحران ها از طریق مسالمت آمیز، گفت: امروز حاکم شدن فضای اعتدال و عقلانیت در عرصه تحولات منطقه ای و پیگیری راه حل سیاسی برای حل بحران ها بیش از گذشته احساس می شود.

رئیس جمهور با بیان اینکه جمهوری اسلامی از همه ظرفیت خود برای پیشبرد تلاش های سازمان ملل به منظور برقراری صلح در یمن استفاده کرده است، گفت: هم افزایی کشورهای مسلمان در حل و فصل مشکلات منطقه ای یک هدف اساسی برای جمهوری اسلامی ایران است.

امیر قطر نیز در این تماس تلفنی با تبریک عید سعید قربان به دولت و مردم ایران، روابط دو کشور را بسیار دوستانه و خوب توصیف کرد و با تقدیر از تلاش های دکتر روحانی در برقراری روابط گرم و صمیمانه تهران و دوحه، گفت: در طول 8 سال گذشته ما شاهد نقطه عطفی در روابط دو کشور بودیم و امیدواریم این روابط دوستانه و رو به گسترش همچنان تداوم یابد.

“شیخ تمیم بن حمد بن خلیفه آل ثانی” با اشاره به شرایط حساس منطقه، اظهار داشت: معتقدیم حل مشکلات و منازعات منطقه ای راه حل نظامی ندارد و بهترین راه برای حل مشکلات، گفت و گو و مسیر سیاسی است و امیدواریم همه کشورهای منطقه با تقویت همکاری ها برای دستیابی به صلح و آرامش تلاش کنند.

انتهای پیام/


Source link

درباره dapamo

همچنین ببینید

تغییر آیین نامه داخلی مجلس درباره رای اعتماد به وزرا

– اخبار سیاسی – مجتبی یوسفی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفتگو با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *