خبر فوری

رضایی: تجارت را از همسایگان آغاز می‌کنیم/ انحصار آموزش پزشکی و مافیای دارو را می‌شکنیم

به گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم، محسن رضایی کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری در گفتگوی زنده با بخش خبری 20:30 شبکه دوم سیما در پاسخ به سوالی در خصوص راهکار افزایش سهم ایران در تجارت منطقه‌ای، اظهار داشت: بنده نسبت به این موضوع آشنا هستم و در بیست سالی که دولت‌های گذشته را مورد مطالعه قرار دادیم، “تجارت” حلقه مفقوده اقتصاد ایران است.

وی ادامه داد: برنامه دولت ما این است که تجارت را از همسایگان آغاز کنیم. 16 استان مرزی داریم که با 15 کشور همسایه که تقریبا درآمدهای خوبی دارند، هم‌مرز هستند. اولین کاری که انجام می‌دهم به استان‌های مرزی ماموریت انجام تجارت همسایگی می‌دهم. به آن‌ها اختیاراتی نیز واگذار خواهد شد.

رضایی خاطرنشان کرد: ایجاد هشت منطقه آزاد و 12 منطقه ویژه اقتصادی مدتی پیش در مجمع تشخیص مصلحت نظام به تصویب رسید که این‌ها در مناطق مرزی هستند.

نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری تاکید کرد: موضوع صادرات، موضوع تولید، کیفیت تولید و حمل و نقل است؛ اما مهمتر از همه غفلت دولت‌های گذشته نسبت به تجارت است. دولت نفت را می‌فروشد و دلار مفت و مجانی را خرج می‌کند و بقیه کشور را رها کرده است.

وی ادامه داد: تجارت که مهمترین مزیت ما است، نه تنها در رابطه با دولت، بلکه در رابطه با بخش خصوصی و کارآفرینان ادامه می‌دهیم. از صدور بخشنامه‌های سریع و بدون مطالعه جلوگیری خواهیم کرد. ثبات در واردات و صادرات را جدی خواهیم گرفت. بسیاری از مسائل دست و پاگیر اداری را حذف می‌کنیم و سعی می‌کنیم تجارت ایران به عنوان یکی از محورهای مهم اقتصاد ملی هم در منطقه و هم در سایر ملل دیگر توسعه پیدا کند.

رضایی بیان کرد: اینکه ما تنها با سه کشور تجارت می‌کنیم یا اینکه از چند کشور معدود واردات می‌کنیم؛ آن هم مواد خام به قیمت ارزان می‌فروشیم و کالاهای بسیار گرانی را می‌خریم که خودمان می‌توانیم تولید کنیم. این نوع تجارتی که انجام می‌دهیم ضد تولید ملی است. ما تجارتی را شروع خواهیم کرد که مقوم تولید ملی باشد. ما دنبال این خواهیم بود تا بازارهای جدیدی را فتح کنیم.

وی با بیان اینکه دیپلماسی اقتصادی را تقویت می‌کنم، گفت: در سفارتخانه‌هایی که در سراسر کشورها داریم، رایزن‌های اقتصادی متبحر و مهارت‌آفرین می‌گذاریم که به دنبال بازاریابی باشند؛ نه اینکه روی صندلی بنشینند، تشریفات را انجام بدهند و بگویند ما در روز چند ملاقات با نخست وزیر یا رئیس‌جمهور انجام دادیم. ما تلاش خواهیم کرد این کار را به صورت عملی انجام بدهیم. دولت ما دولت اقدام و تحول است. از دیپلماسی کاغذی جدا خواهیم شد و اقداماتی را انجام خواهیم داد.

 

محسن رضایی , انتخابات ریاست جمهوری 1400 , بازرگانی و تجارت ,

** انحصار آموزش پزشکی و مافیای دارو را می‌شکنیم

رضایی همچنین در گفتگوی دیگری با صدا و سیما اظهار داشت: دسترسی بیشتر مردم به پزشک با توسعه نظام پزشک خانواده و کاهش هزینه‌های بهداشتی خانوارها دو اولویت اصلی دولت ما در بخش سلامت و درمان است.

وی خاطرنشان کرد: انحصار در بخش آموزش پزشکی را که موجب شده با کمبود پزشک روبرو شویم برداشته خواهد شد تا تعداد پزشکی بیشتری تربیت شده و در اختیار مردم باشد.

این کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری بیان داشت: سیاست ما، مبارزه با مافیای واردات دارو است که موجب شده دو میلیارد دلار ارز 4200 تومانی را به واردات دارو اختصاص دهند اما این دارو در بدو ورود در بازار ناصرخسرو به چند برابر قیمت به فروش برسد.

 

محسن رضایی , انتخابات ریاست جمهوری 1400 , بازرگانی و تجارت ,

انتهای پیام/

 

Source link

درباره dapamo

همچنین ببینید

تبریک طهرانچی به رئیس جمهور منتخب

– اخبار سیاسی – به گزارش گروه دانشگاه به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *