خبر فوری

رئیس جمهور در کار سایر قوا دخالت می‌کند/"روحانی" درباره عملکرد خود پاسخگو باشد

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، علیرضا سلیمی نماینده محلات در مجلس در نشست علنی امروز( دوشنبه 28 تیر) قوه مقننه طی اخطاری، گفت: امروز آقای قاضی زاده هاشمی گزارشی از کمیسیون بررسی تبلیغات انتخاباتی ارائه داد که جای قدردانی دارد اما واقعیت این است که به نظر می‌رسد برخی موارد در این حوزه وجود دارد که باید پیگیری شود.

وی با اشاره به مواردی که نیاز به پیگیری دارد، ادامه داد: مباحثی توأم با توهین و دروغ در خلال تبلیغات انتخاباتی از سوی برخی نامزدهای انتخاباتی مطرح شد، آیا پیگیری و به قوه قضائیه ارجاع شده است و اگر به این قوه ارجاع شده چه تصمیمی برای برخورد با آنها اتخاذ شده است، آن هم در شرایطی که این مطالب از طریق رسانه ملی در سطح گسترده پخش شده است.

نماینده محلات و دلیجان در مجلس تصریح کرد: در شرایطی که برخی نامزدها در رابطه با دیگر نامزدهای انتخاباتی مطالب خلاف واقع بیان کرده‌اند و در این زمینه از خدا هم شرم نداشتند، آیا قرار است با آنها برخورد شود چرا که در غیر این صورت این رویه سنگ بنایی برای آینده می‌شود.

عضو هیئت رئیسه مجلس عنوان کرد: در مورد عدم دخالت دولت که در این گزارش به آن اشاره شد، رئیس جمهور این روزها به یاد اصل 60 قانون اساسی افتاده است که ما پیرامون این اصل در مجلس از وی مطالبه داریم چرا که رئیس جمهور که اداره امور اجرایی را برعهده دارد در خلال تبلیغات انتخاباتی در کار نهادهای ناظر دخالت کرد.

سلیمی اضافه کرد: اگر اجرای اصل 60 قانون اساسی بر عهده رئیس جمهور است بنابراین باید در مورد مشکلات ایجاد شده در حوزه اشتغال، تورم و نقدینگی، بیمه تأمین اجتماعی، تولید و رکود و حوزه سلامت نیز باید پاسخگو باشد.

نماینده محلات و دلیجان در مجلس اظهار داشت: ای کاش رئیس جمهور به اصول 57 و 58 قانون اساسی نیز توجه کند کما اینکه در اصل 58 آمده که قانونگذاری بر عهده مجلس است، بنابراین اگر وی حقوقدان بوده باید بداند که تنها وظیفه اجرای قانون را برعهده دارد. همچنین بر اساس اصل 57 قانون اساسی رئیس جمهور چرا در کار سایر قوا دخالت می‌کند.

انتهای پیام/


Source link

درباره dapamo

همچنین ببینید

واعظی: مردم به دولت نمره بدهند/ دولت آینده تلاش کند که با عزت تحریم‌ها را بردارد

– اخبار سیاسی – به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، محمود واعظی رئیس‌دفتر رئیس‌جمهور …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *