خبر فوری

در روز برگزاری انتخابات نباید قطعی برق و تلفنی در کشور وجود داشته باشد/ همه عوامل اجرایی در شعبه‌ها تست PCR می‌دهند

وزیر کشور گفت: به وزارت نیرو و مخابرات اعلام شده که در ۲۴ ساعت برگزاری انتخابات نباید هیچ قطعی برق و تلفنی در کشور وجود داشته باشد که دوستان نیز قول داده‌اند مشکلی وجود نداشته باشد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در حاشیه جلسه ستاد انتخابات کشور با اشاره به جلسه هیئت مرکزی اجرایی با ستاد انتخابات وزارت کشور اظهار داشت: گزارش‌های مرتبط با انتخابات را به دوستان دادیم تا نظرات و پیشنهادهای آنها را بشنویم. امروز در حوزه امنیت انتخابات گزارش مفصلی از اقداماتی که درباره امنیت انتخابات از دی ماه شروع شده و ستاد امنیت انتخابات را در همه شهرهای ایران را تشکیل شده را تقدیم کردیم و اعلام شد که طبق پیش‌بینی‌ها و رصد مستمری که ما داریم در شرایط جاری مواجه با یک موضوع امنیت خاصی در زمان انتخابات نخواهیم بود. اما مسائل مستحدثه را کاملا رصد می‌کنیم و آمادگی پیشگیری در موارد احتمالی را داریم.

وی با بیان اینکه در بحث کرونا و مسائل بهداشتی انتخابات هم تاکید شد و توضیحاتی داده شد که هم تعداد شعبه‌ها را زیاد کنیم هم ساعات رای‌گیری را افزایش داده و هم تلاش کردیم شرایط مطلوب بهداشتی در تمام شعبه‌ها ایجاد کنیم، گفت: از همه عوامل اجرایی ما در شعبه‌ها تست PCR خواهند گرفت که مطمئن شویم همه سالم هستند که موجب تسری و شیوع بیماری نشوند. امیدواریم که با تمهیدات اندیشیده شده، حداکثر رعایت اصول بهداشتی را داشته باشیم.

رحمانی‌فضلی درباره مشکلات دیگر در حین رای‌گیری از جمله کمبود تعرفه و یا قطعی برق با تاکید بر اینکه همه پیش‌بینی‌ها را انجام دادیم، اظهار داشت: همه دستگاه‌های هویت‌یاب و هویت سنج ما آفلاین و همه مجهز به باتری هستند. ضمن اینکه به وزارت نیرو و مخابرات اعلام شده که در آن ۲۴ ساعت نباید هیچ قطعی برق و تلفنی در کشور وجود داشته باشد که دوستان نیز قول داده‌اند مشکلی وجود نداشته باشد.

وزیر کشور خاطرنشان کرد: در مورد تعرفه‌ها نیز به اندازه کافی،  یعنی ۱۰ درصد بیشتر از تعداد مشارکت‌کنندگان توزیع شده‌ است. با قاطعیت و صراحت می‌گویم که در فرآیند رای‌گیری از ابتدای حضور مردم در شعبه‌ها ثبت‌نام، رای گرفتن و رای دادن تا مرحله شمارش و تجمیع نهایی این فرآیند، چندین بار رفت و برگشت داده شده و از تجربه سال‌های قبل استفاده کردیم. به گونه‌ای که به هیچ وجه در این فرایند هیچ‌گونه تخلف و تقلب ممکن نبوده است.

وی یادآور شد: در دوره قبلی نیز برخی مسائل مطرح بود و برخی شکایت شده بود که در مسیر قوه قضاییه رسیدگی شد و تقریباً بیش از ۹۰ درصد آنها تبرئه شدند و بقیه افرادی که محکوم شدند، به دلیل‌ فرآیند نبوده بلکه در جانبداری و سخن گفتن بوده است.

وزیر کشور درباره میزان مشارکت نیز اظهار داشت: مشارکت موضوع مهمی است اما در شرایط فعلی کانون‌های مشارکت‌زای ما با کندی و عدم فعالیت مواجه هستند؛ مثلاً مدارس، دانش‌آموزان و آموزش و پرورش یکی از کانون‌های مهم مشارکت بود که در حال حاضر تعطیل هستند یا دانشگاه‌های ما از نظر مشارکت سیاسی بسیار مهم بودند اما اکنون تعطیل هستند؛ مساجد ما که محل برگزاری اجتماع و نمازها بوده در حال حاضر با تعداد اندکی آن هم فقط در حد نماز فعال هستند.

ادامه دارد….


Source link

درباره dapamo

همچنین ببینید

نامه رئیس کمیته سلامت ستاد انتخاباتی قاضی زاده هاشمی در پی اظهارات اخیر وزیر بهداشت

رئیس کمیته سلامت ستاد انتخاباتی سید امیر حسین قاضی زاده هاشمی طی نامه ای به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *