خبر فوری

حضور دریادار خانزادی و یگان‌های شناور نیروی دریایی ارتش در رژه دریایی روسیه

سفارت ایران در مسکو اعلام کرد: فرمانده نیروی دریایی ارتش ایران و سفیر تهران در مسکو در رژه دریایی ارتش روسیه شرکت خواهند کرد.


به گزارش ایلنا، سفارت جمهوری اسلامی ایران در روسیه امروز (دوشنبه) اعلام کرد که امیر دریادار حسین خانزادی، فرمانده نیروی دریایی ارتش به‌ همراه سفیر ایران در مسکو روز یکشنبه آینده، ٢٥ ژوئیه (سوم مردادماه) در مراسم رژه دریایی به‌مناسبت روز نیروی دریایی روسیه که در سن‌پترزبورگ برگزار می شود، شرکت خواهند کرد.

بنابر این گزارش، سرگئی شویگو وزیر دفاع روسیه نیز اعلام کرد که ناوها و ناوچه های چند کشور ازجمله ایران در رژه روز نیروی دریایی روسیه شرکت می کنند.

وی با بیان اینکه در این رژه ۵۴ کشتی جنگی شرکت می کنند، اظهار داشت: این ناوها از روسیه و چند کشور دیگر خواهند بود و رژه امسال در مقایسه با رژه های سال‌های قبل روز نیروی دریایی روسیه بزرگتر خواهد بود.

وزیر دفاع روسیه همچنین گفت: رژه امسال که پنجمین رژه نیروی دریایی روسیه در تاریخ معاصر این کشور (۳۰ سال پس از فروپاشی شوروی) است در سیصدوبیست‌وپنجمین سالروز تاسیس ناوگان نظامی روسیه برگزار می شود.

به گفته شویگو، در این رژه ۵۴ کشتی جنگی ازجمله ناوچه هایی از ایران، هند و پاکستان شرکت می کنند و در مجموع چهار هزار پرسنل نظامی در آن حضور خواهند داشت.

همچنین دریادار خانزادی در حاشیه این مراسم با مقامات عالی رتبه نظامی و دفاعی این کشور و همتایان خود از کشورهای شرکت کننده ملاقات خواهد داشت.


انتهای پیام/


Source link

درباره dapamo

همچنین ببینید

شکاف داخلی در خصوص نحوه احیای برجام باعث تعلیق مذاکرات شد/ برخی با تصور کاندیداتوری ظریف، مانع موفقیت مذاکرات وین پیش از انتخابات شدند/ مساله مبادله زندانیان به احیای برجام گره خورده است

یک تحلیل‌گر سیاست خارجی گفت: پیش از انتخابات تلاش زیادی صورت گرفت تا مذاکرات احیای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *