خبر فوری

جزئیات جلسه سران سه قوه در مورد موضوع افزایش قیمت بنزین/ هشدار رئیسی به دولت درباره عواقب مصوبه بنزینی

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم، حجت‌الاسلام ابراهیم رئیسی کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری در جریان  نشست پرسش و پاسخی دانشجویی، روایتی از نشست شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا که در جریان آن جمع‌بندی افزایش قیمت بنزین انجام شد،  بیان کرد.

حجت‌الاسلام رئیسی گفت:‌  در رابطه با افزایش قیمت بنزین، آقایان این مسئله را به جلسه شورای هماهنگی آوردند و ما گفتیم که این موضوع ارتباطی به جلسه شورای اقتصادی ندارد. من در آن جلسه سه بار به این موضوع اعتراض کردم. ولی آقایان گفتند ما دو موضوع را به جلسات شورای هماهنگی می‌آوریم؛ بعضی موضوعات را از باب هماهنگی قوای سه‌گانه برخی دیگر را از باب تصویب که این مورد {افزایش بنزین} از باب هماهنگی قوای سه گانه است.

وی افزود:‌ بنابراین تصمیم افزایش قیمت بنزین را اساسا از باب هماهنگی در جلسه مطرح کردند و این موضوع پیش از این به تصویب دولت رسیده بود. البته این {افزایش قیمت حامل‌های انرژی} قانون است منتها اشکال دولت این بود که این قانون را 5 سال اجرا نکرد و به جای اینکه این قانون را با یک شیبی اجرا کند که در جامعه تنش اتفاق نیفتد این قضیه را یکباره اجرا کرد و جامعه را دچار شوک کرد.  بنابراین آنچه که حلقه مفقوده این قضیه  بود مدیریتی بود که انجام نشد. 

کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری گفت:‌ تنها یک بخش از مصوبه دولت در جلسه هماهنگی به تصویب رسید و آن این بود که آقایان پیشنهادشان این بود که پول حاصل از اجرای این مصوبه  بین مردم تقسیم شود که کمی از تنش‌های احتمالی بکاهد  که در این باره نظرات مطرح شد و در نهایت به تصویب رسید و پس از آن  مورد تایید مقام معظم رهبری نیز قرار گرفت.

رئیسی تاکید کرد: من تا چند روز قبل از اجرا این قضیه اطلاعی از آن نداشتم و زمانی که از این ماجرا با خبر شدم،  برای دولت یادداشت رسمی نوشتم و  هشدار دادم  که شرایط کشور را برای اجرای این مصوبه مناسب نمی‌دانم و معتقدم که این قضیه بدون اقناع مردم امر درستی نیست.

 

آیت الله سیدابراهیم رئیسی , انتخابات 1400 ,

 

انتهای پیام/


Source link

درباره dapamo

همچنین ببینید

رهبر انقلاب نوبت دوم واکسن ایرانی کرونا را دریافت کردند

– اخبار سیاسی – به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای صبح امروز …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *