خبر فوری

جزئیات جشنواره نشریات دانشجویی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان

محمدرضا ضیاءآبادی، دبیر واحد اجرایی ششمین دوره جشنواره نشریات اتحادیه جامعه اسلامی، در گفت وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم، اظهار داشت: در دورانی که آموزش مجازی بود، نشریات دانشجویی نقش به سزایی در زمینه کنش های مختلف سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و صنفی ایفا کردند.

وی افزود: بیان دغدغه ها از ساحت علم از زبان دانشجویان و انتشار آن در قالب نشریات اثرگذاری خوبی بین دانشجویان و مسئولین دارد. یکی از راه های تاثیرگذاری و جذاب تشکل ها، اقناع فکری است. اقناع فکری به معنی قانع کردن طرف مقابل است. همین تحلیل ها و کنش ها در دوران دانشجویی منجر به ایجاد زمینه های تخصصی برای افراد در زمینه مطبوعات و سایر حوزه ها می شود.

این فعال دانشجویی خاطرنشان کرد: اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان با هدف ترغیب و تشویق دانشجویان و فعالین حوزه نشریات اقدام به برگزاری ششمین دوره جشنواره نشریات دفاتر سراسر کشور کرده است.

ضیاءآبادی تصریح کرد: دبیر واحد روابط عمومی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان ، دبیر اجرایی، روابط عمومی و هیئت داوران به عنوان ارکان ششمین دوره جشنواره نشریات جاد هستند.

وی گفت: محمد امین جعفری، دبیر واحد روابط عمومی دبیر این جشنواره، مسئولیت اصلی برگزاری جشنواره و انتخاب هئیت داوران را بر عهده خواهد داشت. دبیر اجرایی جشنواره، محمدرضا ضیاء آبادی نیز مسئول دریافت و طبقه بندی نشریات دفاتر و آماده سازی آن ها برای فرآیند داوری است.

این فعال دانشجویی به بخش های مختلف جشنواره اشاره کرد و گفت: جشنواره نشریات اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در بخش های گزارش، مصاحبه، یادداشت، تیتر، صفحه آرایی، صفحه اول و آخر(جلد) سرمقاله، لوگو، طنز و بخش های ویژه از جمله نشریات صوتی و نشریات تصویری و همچنین بهترین نشریه در بخش انتخابات ریاست جمهوری و شورای اسلامی شهر و روستا، گفتمان تحول حکمرانی در بیانیه گام دوم انقلاب مقام معظم رهبری و نقد و بررسی عملکرد دولت تدبیر و امید برگزار می شود.

وی یادآور شد: ثبت نام جشنواره از تاریخ 23 تیر ماه 1400 شروع و تا 8 مرداد 1400 ادامه خواهد داشت. بعد از پایان مهلت ثبت نام، فرآیند داوری متناسب با تعداد نشریات رسیده به دبیرخانه جشنواره بین دو هفته تا یک ماه انجام می شود. در صورت درخواست تعداد قابل توجهی از دفاتر امکان تمدید مهلت دریافت آثار با نظر دبیر جشنواره وجود دارد.

این فعال دانشجویی اضافه کرد: داوری در یک مرحله و متناسب با فرم داوری تهیه شده در دبیرخانه جشنواره، انجام می شود.

وی گفت: تمامی نشریاتی که از تاریخ 13 شهریور 1399 الی 6 مرداد 1400 چاپ و منتشر شده باشند، امکان شرکت در جشنواره را خواهند داشت. از سوی دیگر نشریاتی که صاحب امتیاز آن دفتر فعال یا ناظر جاد دانشگاه های سراسر کشور باشند و نشریه ای که صاحب امتیاز آن یکی از اعضای شورای مرکزی یا هئیت نظارت فعلی دفتر فعال یا ناظر جاد دانشگاه های سراسر کشور باشند امکان شرکت در جشنواره را خواهند داشت.

 

ضیاء آبادی درباره جوایز برگزیدگان نیز گفت: در هر بخش ضمن تقدیم تندیس جشنواره و لوح سپاس جایزه نقدی متناسب با بودجه ارائه شده به دبیرخانه پرداخت می شود.

انتهای پیام/


Source link

درباره dapamo

همچنین ببینید

آخرین وضعیت بررسی رتبه بندی معلمان در کمیسیون آموزش مجلس

– اخبار سیاسی – علیرضا منادی سفیدان رئیس کمیسیون آموزش تحقیقات و فناوری مجلس شورای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *