خبر فوری

بررسی بیست و دومین گزارش برجامی وزارت‌خارجه در مجلس

محمود عباس زاده مشکینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به ارائه بیست و دومین گزارش سه ماهه برجامی از سوی وزارت خارجه به مجلس ، اظهار کرد: گزارش وزارت خارجه از نحوه اجرای برجام برای ارزیابی به کمیسیون امنیت ملی به عنوان کمیسیون تخصصی ارجاع شده است تا مورد بررسی قرار گیرد.

وی افزود: طبق برنامه ریزی‌های انجام شده کمیسیون امنیت ملی در جلسات هفته جاری به بررسی بیست و دومین گزارش سه ماهه وزارت خارجه درباره اجرای برجام می پردازد و ابعاد مختلف گزارش مذکور را مورد ارزیابی قرار می‌دهد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس ، بیان کرد: در صورت نیاز و ارائه توضیحات بیشتر پیرامون گزارش نحوه اجرای برجام از مسئولان وزارت‌خارجه و تیم مذاکره کننده نیز دعوت به عمل خواهد آمد.

عباس‌زاده با اشاره به متن گزارش وزارت خارجه از اجرای برجام، خاطر نشان کرد:مطلب جدیدی در این گزارش وجود ندارد، موارد ذکر شده در این گزارش همان مطالبی است که مسئولان وزارت خارجه پیش از این با حضور در کمیسیون امنیت ملی و سیات خارجی به آنها اشاره کرده بودند؛ با این حال کمیسیون امنیت ملی گزارش را مورد واکاوی قرار می‌دهد و گزارش بررسی خود را تقدیم هیئت رئیسه مجلس می‌کند.

به گزارش تسنیم، وزارت خارجه روز(دوشنبه 21 تیر ماه) گزارشی در 262 صفحه در قالب 14 بخش با عنوان بیست و دومین گزارش سه ماهه این وزارتخانه درباره اجرای برجام را همراه با نامه آقای ظریف وزیر امور خارجه به رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس ارسال کرده است.

انتهای‌ پیام/


Source link

درباره dapamo

همچنین ببینید

واعظی: مردم به دولت نمره بدهند/ دولت آینده تلاش کند که با عزت تحریم‌ها را بردارد

– اخبار سیاسی – به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، محمود واعظی رئیس‌دفتر رئیس‌جمهور …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *