خبر فوری

ابر چالش‌های طبیعی و تغییر اقلیم بررسی شد/ ضرورت پیگیری مشکلات منابع طبیعی در تصویب قوانین

علی خضریان با اشاره به بازدید اعضای مجمع نمایندگان استان تهران از باغ گیاه‌شناسی ملی ایران، گفت: در این بازدید نظارتی مسائل روز کشور پیرامون حوزه‌های مرتبط با منابع طبیعی و محیط زیست کشور مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در این بازدید مسئولان مؤسسه تحقیقات جنگلها و مراتع کشور گزارشی از عملکرد مجموعه تحت مدیریت خود ارائه کردند، اظهار کرد: همچنین موضوعاتی مانند ابر چالش‌های مهم محیط‌های طبیعی ایران، تغییر اقلیم و بحران آب، زراعت چوب و غیره مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
وی ادامه داد: در این میان نمایندگان از دو پروژه مهم استاندارد کردن فرایند تولید با هدف تکمیل حلقه‌های پسین زنجیره گیاهان دارویی و تولید بذر، نهال و نشاء از ارقام اصلاح شده بومی و انحصاری گیاهان دارویی بازدید کردند و در جریان آخرین فعالیت های رخداده قرار گرفتند.

سخنگوی مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: باید یادآور شد در این بازدید به اهمیت نقش قوه مقننه، در جهت‌گیری تصویب قوانین و تعیین جهت‌گیری  توسعه، تاکید ویژه در اهمیت اکوسیستم های طبیعی ایران، حفظ گونه‌های گیاهی و تنوع ژنتیکی کشور تاکید شد که باید در پیگیری برنامه‌های عمرانی و توسعه کشور مد نظر قرار گیرد.

انتهای پیام/


Source link

درباره dapamo

همچنین ببینید

بدرقه‌‌ متفاوت رهبر انقلاب با دولت دوازدهم؛ دولتی که بیش از هرچیز، «تجربه» و «عبرت» شد

– اخبار سیاسی – گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم ـ محمدعلی سافلی: آخرین دیدار رهبر معظم انقلاب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *